UCS Turkey

Visual IVR Nedir?

Müşterilerinizden sözlü olarak alamadığınız bilgileri en kısa ve en doğru şekilde almanın, zaman ile personel maliyetini en ideal şekilde, müşteri memnuniyeti yaratarak  kullanmanın yolu Görsel IVR.

Günümüzde yapılan anketlerde, müşterilere görsel imajlar göstererek yaşanılan duyguların canlandırılmasının doğru sonuçların alınmasına büyük ölçüde katkı sağladığı anlaşılıyor. Geliştirilen bütün teknolojik ürünlerde görsel kullanımlar ile müşterilerle etkileşime geçmenin yolları aranıyor.
Görsel IVR, sistemler ile web servisler aracılığı ile konuşur ve müşteriden aldığı bilgileri sistemlerden sorgulayarak hızlı bir şekilde müşteriye seçenekler ile birlikte sunar.

Vısual IVR

Vısual IVR ile;

• Ürün memnuniyet anketleri yaptığınızda müşteriye ürünün detay bilgilerini gösterebilir ve almak istediğiniz cevapları seçtirerek veya Metin Giriş Alanları kullanarak detaylı olarak alabilirsiniz. 

• Ürün şikâyeti gibi kompleks konularda müşterinin ilk öfkesini bir dalgakıran gibi kırarak müşteri temsilcilerine ulaşmak için kuyruklarda bekletmeden, ürün detayı için alınması gereken seri numarası barkod kodu gibi bilgileri görsel ipuçları vererek gösterebilirsiniz. Müşteriye şikayetine yönelik ön çözümler varsa bunları deneyip denemediğini sorarak ilk temasta çözüm sağlayarak FCR oranınızı arttırabilirsiniz. Müşteri bu bilgileri verdikten sonra şikâyet kaydını temsilciye bağlanmadan oluşturabilir ve dilerse temsilciye servisler aracılığı ile aktarılmış olan bilgiler ile bağlanabilir.

•  Bilet satışı/rezervasyon/kredi kartı ile ödeme yapılması gereken durumlarda müşterinize dolu boş yerleri gösterebilir seçim yapmasını ve seçtiği bilgiler ile ödemesini müşteri temsilcisine bağlanmadan yapmasını sağlayabilirsiniz. Problem yaşanması durumunda müşteri temsilcisine problemin kodu ve benzeri teknik bilgileri müşterinin iletmesini beklemeden sesli çağrı olarak aktarabilirsiniz.

• Kampanya aramalarınızda görsel teknoloji kullanarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Sesli kampanya aramasında müşterinin vermesini beklediğiniz bir çok bilgiyi müşteriye gösterebilir müşteriden bu bilgileri topladıktan sonra kampanya katılımını temsilciye bağlanmadan yapabilirsiniz ya da dilediğiniz noktadan alınmış/verilmiş bilgilerin tarihçesi ile temsilciye aktarabilirsiniz.

• Bu yöntemler ile müşterinin kampanyaya katılım oranını kullandığınız ve müşteriye gösterebileceğiniz eşsiz görseller ile arttırabilir, Görsel IVR ile başlayan görüşmeyi gerekli olması durumunda seçilen ya da müşteri tarafından girilen bilgilerle müşteri temsilcisine aktararak eşsiz bir müşteri deneyimi sunabilirsiniz. Görsel IVR da web servis ile kurum içi sistemlere entegre olabilir, ASR ve TTS entegrasyonlarını kullanabilirsiniz.

Vısual IVR size;

• Zaman kazandırır, 
• Personel maliyetinizi düşürür,
• Müşteri memnuniyetini arttırır,
• SL oranınıza etki eder,
• Teknolojik olarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar,
• Müşterinizden sesli tuşlu sistemler aracılığı ile alamayacağınız bilgileri almanızı sağlar.

Vısual IVR

Bize danışmak
ister misiniz?